با اینکه ممکن است یک جفت کفش، از نظر شما خیلی آیتم مهمی نباشد، اما کفش‌هایی در جهان وجود دارند که میلیون‌ها دلار قیمت دارند. دلیل قیمت بالای این کفش‌ها می‌تواند به کار رفتن سنگ‌های قیمتی در ساخت آن‌ها و یا محبوب بودنشان نزد افراد و ورزشکاران معروف باشد. گران‌قیمت‌ترین کفش‌های دنیا به راحتی در مجموعه کالاهای لاکچری قرار می‌گیرند زیرا چیزی بیشتر از یک جفت کفش هستند. برخی از این کفش‌ها ارزش تاریخی نیز دارند و در مکان‌هایی امن مثل گاو صندوق‌ها نگهداری می‌شوند.

کفش پاشنه بلند استوارت ویتزمن با طرح رز (به قیمت یک میلیون دلار)

این کفش‌های پاشنه بلند با طراحی وینتج مربوط به دهه 40 میلادی، قیمت یک میلیون دلاری دارند زیرا در ساخت آن‌ها از گل رزهایی از جنس الماس استفاده شده است. استوارت ویتزمن، طراح این کفش‌ها، فیلم نامه نویس معروف را برای پوشیدن این کفش‌ها در مراسم اسکار سال 2008 انتخاب کرد اما او این قضیه را نپذیرفت و در مصاحبه‌های بعدی‌اش گفت که پوشیدن چنین کفش‌های گران‌قیمتی بسیار کلیشه‌ای است و زیاد جالب نیست.

کفش‌های پاشنه بلند یاقوتی استوارت ویتزمن (یک میلیون و ششصد هزار دلار)

در طراحی این کفش‌ها از فیلم جادوگر شهر اُز الهام گرفته شده است. بندهای ابریشمی یاقوت‌نشان این کفش به وضوح خودنمایی می‌کنند. این کفش‌ها برای اولین بار در محفظه‌ای شیشه‌ای به نمایش عموم درآمدند. قیمت یک میلیون و ششصد هزار دلاری این کفش‌ها به آن‌ها رتبه هشت را در لیست گران‌قیمت‌ترین کفش‌های دنیا می‌دهد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول