پاییز و زمستان را نمی توان بدون شال گردن به سر کرد. از طرفی استفاده از شال گردن باعث خوشتیپ تر شدن شما خواهد شد. حال برای انتخاب یک شال گردن مناسب باید چه کرد؟ شال گردن مناسب شما دارای چه ویژگی هایی است؟ کارشناسان چی بپوشم در این مطلب اصول انتخاب شال گردن مردانه را برای شما شرح خواهند داد و به پرسش‌های شما پاسخ خواهند داد. با ما همراه باشید.

چرا باید یک شال گردن مردانه در کمد لباس‌مان داشته باشیم؟

هیچ اکسسوری مانند شال گردن دوست خوبی برای آقایان در روزهای سرد زمستانی نیست. شال گردن می‌تواند علاوه بر گردن، در سرمای شدید، گوش و پیشانی شما را هم از باد و بوران حفظ کند؛ اما امیدوارم در انتخاب کردن شال گردن کمی دقت کنید تا مار خوش‌خط و خالی به جای یک آویز بی‌رنگ و رو به گردن داشته باشید. 

چگونه یک شال گردن مردانه خوب انتخاب کنم؟

 قبل از هرچیز به جنس الیاف شال گردن توجه داشته باشید. البته این انتخاب به درجه هوا و همچنین محلی که قصد استفاده از آن را خواهید داشت بستگی دارد. و بر این اساس شال گردن ها به دو دسته ضخیم و نازک تقسیم بندی خواهند شد.  معمولا شال گردن های ضخیم که از جنس پشم هستند برای فصل زمستان و آن هایی که از جنس ابریشم و پارچه کشمیری هستند برای فصل پاییز مورد استفاده قرار می گیرند که البته کمی گرانقیمت تر خواهند بود.

آیتم دوم در انتخاب شال گردن مناسب، رنگ آن است. اگر قصد استفاده از شال گردن در محیط های رسمی مانند سرکار را دارید توصیه کارشناسان چی بپوشم به شما استفاده از رنگ های تیره و بدون طرح است ولی اگر قصد استفاده از شال گردن در مکان های عمومی را دارید امکان استفاده از رنگ های روشن و طرح های متنوع می تواند انتخابی مناسب برایتان باشد.

مرحله سوم در انتخاب یک شال گردن نحوه استفاده از آن است. اگر از شال گردن در مکان های رسمی استفاده می کنید کافی است آن را دور گردن  و در زیر کت و یا اورکت خود بدون گره قرار دهید ولی اگر می خواهید از این اکسسوری به عنوان یک استایل برای جلب توجه دیگران استفاده کنید گره های متنوع را در دستور کار خود قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید که شال گردن های کوتاه برای گره زدن مناسب نیستند و ظاهرتان را خنده دار می کنند در صورت نیاز به گره حتما از شال گردن های بلند استفاده کنید.

 

با هر مدل شال گردن مردانه چی بپوشیم ؟ 

شال گردن مردانه Finisterre​

چه کسی گفته است که داشتن یک آلباتروس می‌تواند به دور گردن شما بد باشد؟ شاید آلباتروس را نشناسید اما بدانید که پرنده‌ای از قطب جنوب و نقش بسته روی شال حاصل از همکاری دو برند

Christopher Raeburn و Finisterre است. جنس شال ۱۰۰ درصد از پشم مرینو بوده و ترکیب رنگی که مشاهده می‌کنید به انتخاب ما بوده است اما شما می‌توانید از ترکیب رنگی دیگری به صورت خاکستری، با آلباتروس‌های سیاه رنگ انتخاب کنید. برای ترکیب کردن شال با لباس سعی کنید از دو رنگ بودن آن استفاده کنید. می‌توانید این شال را با کاپشن بادی سرمه‌ای ترکیب کنید. همچنین اگر علاقه زیادی به رنگ‌های روشن دارید، به سمت رنگ‌های متضاد با نارنجی بروید. با انتخاب این شال، زمستان پر سؤالی خواهید داشت و می‌بایست به همه در مورد محل خریدن شالتان پاسخ دهید.

شال گردن مردانه پشمی

شال گردن Rewool یکی از محیط زیست دوست‌ترین اکسسوری های حال حاضر در لیست ما است. برای ساختن این شال گردن از پشم حیوانی استفاده نشده و به جای آن از فرآوری شده ضایعات باقی مانده از کارخانه‌های تولید کت و شلوار ایتالیایی بهره گرفته شده است. جنس پارچه ترکیبی از ۷۰ درصد پشم بازیافتی به همراه ۲۵ درصد پلی آمید و ۵ درصد نخ متفرقه است. علاوه بر این شال گردن را می‌توان یکی از بهترین‌های لیست هم به حساب آورد.

رنگ این شال گردن از مناظر خانه‌های برف‌گیر سوئدی کنار هم انتخاب شده است. خردلی، قرمز تیره و خاکستری یک ترکیب رنگی و دیگری خاکستری و سبز لجنی و کرمی است. پارچه این شال در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و می‌تواند عرق بدن شما را به راحتی از خود تبخیر کند. اندازه آن ۱۸۰ در ۲۵ سانتی‌متر بوده و همه ترکیب‌های رنگی آن، سه‌تایی است. پایین این شال گردن مزین به لوگو برند به همراه پرچم کوچکی از کشور سوئد است. اگر می‌خواهید شال گردن شما جذاب، خاص و لطیف باشد به دنبال این مدل یا هر مدل دیگری که شباهت زیادی به این شال گردن داشته باشد بگردید.

شال گردن ورزشی از برند ellesse

شال گردن‌های ورزشی بخش بزرگی از شال گردن‌های بازار را شامل می‌شوند و از آنجایی که نمی‌توانیم استفاده از آن‌ها را در لباس‌های مردانه محدود به ورزشگاه کنیم، تصمیم گرفتیم یک نمونه از بهترین شال گردن‌های ورزشی را به عنوان الگو به شما معرفی کنیم.

برند ellesse ایتالیایی بوده و در ساخت این شال از ۹۵ درصد آکریلیک و ۵ درصد الیاف کشی بهره گرفته است. مدل شال به وضوح روی آن حکاکی شده است که شما در انتخاب شال با تم ورزشی می‌توانید به جای آن نام تیم منتخب و محبوب خودتان را جایگزین کنید. این نوشته به اندازه‌ای بزرگ است که در ورزشگاه از وسط میدان هم آن را می‌شود خواند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول