آیا تا به حال رنگی به موهایتان زده اید که احساس کرده باشید به شما نمی آید؟ دلیل آن تن پوست تان است. اگر بدانید که چه رنگ مویی با تن پوست شما هماهنگی دارد، می توانید انتخاب درستی داشته باشید و بر جذابیت چهره تان بیافزایید. برای این منظور ما در این مطلب راهنمای انتخاب رنگ مو را بر اساس تن پوست تان برایتان آورده ایم.

تن پوست تان را بشناسید

برای این که تشخیص دهید تن پوست شما چه رنگی است، باید از نور طبیعی استفاده کنید. برای این منظور به رگ های مچ دست تان نگاه کنید. اگر رگ های شما سبز رنگ هستند، تن گرمی دارید، اما اگر نمی توانید رنگ آنها را به درستی تشخیص دهید، تن پوست شما خنثی است. افرادی که تن خنثی ای دارند، شانس با آنهاست زیرا هر رنگ مویی به آنها می آید.

یک روش دیگر هم آن است که از نزدیک و با دقت صورت بدون آرایش‌تان را نگاه کرده و سعی کنید تن رنگی زمینه پوست ‌تان را کشف کنید. اگر احساس می‌ کنید رنگ پوست‌ تان به سمت قرمز یا صورتی می‌ رود تن پوست شما سرد است. اگر می بینید که رنگ پوست ‌تان به سمت زیتونی، طلایی و رنگ هلویی می ‌رود، تن پوست گرمی دارید اما اگر هرچه دقت می ‌کنید هیچ رنگی در آن نمی‌ بینید یا سایه ‌هایی از هر دو رنگ را می ‌بینید، احتمالا تن پوست شما خنثی است.

بلوند سرد

به موی بلوندی که ته رنگ یخی، نقره ای یا پلاتینه داشته باشد، بلوند سرد می گویند. موی بلوند برای افرادی که تن پوست سردی با ته رنگ قرمز دارند، مناسب است. سایه روشن آبی که در رنگ موی بلوند وجود دارد، با قرمزی پوست شما ست می شود. ستاره هایی چون گوئن استفانی یا تیلور سوئیفت از ستاره هایی هستند که می توانند موی بلوند را انتخاب کنند.

بلوند گرم

اگر بلوند شما ته رنگ طلایی، کاراملی یا عسلی داشته باشد، بدین معنی است که بلوند گرم را انتخاب کرده اید. این رنگ برای افرادی که ته رنگ پوست شان آبی است یا به بیان دیگر پوست زیتونی دارند، مناسب می باشد. اما حواس تان باشد، اگر تن پوست تان خیلی گرم است، باید از انتخاب بلوند گرم خودداری کنید زیرا صورت شما را زرد و بی روح نشان می دهد.

قهوه ای سرد

قهوه ای سرد شامل رنگ های موکا، بلوطی و شکلاتی می باشد که انتخاب خوبی برای آنهایی است که تن پوست گرمی دارند. اگر شما هم تن زرد روی پوست تان دارید، قهوه ای سرد را انتخاب کنید تا چهره شما را شاداب تر نشان دهد.

قهوه ای گرم

به رنگ های قهوه ای که سایه روشن های طلایی، عسلی یا دارچینی دارند، قهوه ای گرم گفته می شود. اگر پوست شما تن گرم دارد، درست مانند امیلیا کلارک در «بازی تاج و تحت»، بهتر است که قهوه ای گرم را انتخاب کنید.

0 0 votes
امتیاز به این محصول