شرکت کالاهای ورزشی ویلسون (Wilson) یکی از شناخته شده ترین برندهای تجهیزات ورزشی در شمال آمریکا است.

شرکت کالاهای ورزشی ویلسون (Wilson) یکی از شناخته شده ترین برندهای تجهیزات ورزشی در شمال آمریکا است. ویلسون (Wilson) استراتژی خود را بر تولید محصولاتی برای بهبود عملکرد ورزشکاران قرار داده است. رویکردی که بر نوآوری تأکید دارد. ویلسون (Wilson) تولید کننده تجهیزات ورزشی با کیفیت برای ورزش های تیمی مانند بسکتبال، بیسبال، فوتبال، ساکر و والیبال و ورزش های راکتی مثل تنیس راکت بال و اسکواش و گلف است. ویلسون (Wilson) همچنین تولید کننده کفش و پوشاک ورزشی است.

ویلسون (Wilson) بخشی از آمر اسپورت (Amer Sports)، شرکت پیشرو در صنایع ورزشی با برندهای شناخته شده بین المللی شامل، ویلسون (Wilson)، اتمیک (Atomic)، سالامون (Salomo)، سونتو (Suunto)و Mavic و Precor  است. همه شرکت های آمر اسپورت (Amer Sports) محصولات فنی پیشرفته ارائه می کنند که عملکرد ورزشی ورزشکاران را افزایش می دهند.

تاریخچه

لوازم ورزشی ویلسون (Wilson) در سال 1913 با نام Ashland Manufacturing Company به منظور پیدا کردن راه منحصر به فردی برای استفاده از محصولات جانبی گشتارگاه راه اندازی شد. در سال 1914 شرکت محصولاتی را به عنوان زه های راکت تنیس، رشته های ویلون و نج بخیه تولید کرد و سپس به سمت تولید کفش بیسبال و راکت تنیس گسترش یافت. در سال 1915 شرکت، توماس ای ویلسون را به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد. ویلسون تاجر بود و پتانسیل یک شرکت ورزشی را به خوبی می شناخت و شروع به تولید انحصاری تجهیزات ورزشی نمود و در سال 1916 نام شرکت را به ویلسون (Wilson) تغییر داد.

توماس ویلسون به سرعت شروع به گسترش شرکت با به خدمت گرفتن Hetzinger Knitting Mills و خرید یک شرکت کوچک تولید کننده توپ تنیس کرد. Hetzinger به منظور تولید لباس های ورزشی با کیفیت و گسترش خط تولید کیف که فقط به تولید کیف های گلف کاهش یافته بود به خدمت گرفته شد. فوتبال و بسکتبال نیز به سرعت به لیست فروش شرکت ویلسون (Wilson) اضافه شد. در سال 1917 شرکت ویلسون (Wilson) به کیفیت محصولات خود کاملاً مطمئن بود و برای تمام محصولات دوسال گارانتی بی قید و شرط قرار داد. در طول همین سال ویلسون (Wilson) تولید چوب های گلف و کلاه فوتبال را آغاز نمود. اگرچه توماس ویلسون در سال 1918 شرکت را ترک کرد هیچ وقفه ای در تولیدات و یا رشد درآمد شرکت رخ نداد. در پایان سال فروش به یک میلیون دلار رسید که برای شرکت در آن زمان کوتاه پول خیلی زیادی بود. شرکت ویلسون (Wilson)، با خرید شرکت لوازم ورزشی شیکاگو، تولید کننده لباس ورزشی، رسیدن به توافق با تیم Chicago Cubs برای تأمین تمامی تجهیزات تیم، و با به خدمت گرفتن آرچ ترنر (Arch Turner) هنرمند برجسته در صنعت چرم دهه را به پایان رساند. به خدمت گرفتن ترنر طرح های عالی برای توپ های فوتبال ارائه کرد که تأثیر عمیقی بر توسعۀ بازی داشت.

دهۀ 1920 یکی از موفق ترین دوره های شرکت بود. در سال 1922 ویلسون (Wilson)، مدلی از دستکش بیسبال را معرفی کرد که یک سری استانداردها برای طراحی، راحتی، و لایه گذاری در صنعت بیسبال را به همراه داشت. در طول همین سال شرکت همکاری خود را بازیکن گلف معروف Gene Sarazen آغاز نمود. بانفوذترین همکار ویلسون (Wilson) فوتبالیست آمریکایی، Knute Rockne، بود که با ویلسون (Wilson) برای تولید توپ دو لایۀ چرمی همکاری می کرد. علاوه بر این Rockne و ویلسون (Wilson) نسل جدید شلوارهایی برای فوتبالیست ها ارائه دادند که امکان حرکت آزادانه بازیکنان را فراهم می آورد. ویلسون (Wilson) همچنین اثرات زیادی بر دیگر جنبه های ورزش گذاشت. برای مثال تولید ظروف لوله ای مقوایی برای توپ تنیس که به زودی بسته بندی استاندارد برای صنعت اعلام شد.

Rockne در سال 1931 در حادثه سقوط هواپیما فوت کرد و ویلسون (Wilson) همکاری باDana X Bible  را برای ادامه توسعۀ محصولات فوتبال آغاز نمود. آن ها کلاه و پدهای شانه برای فوتبالیست ها تولید می کردند. شرکت نتوانست نفوذ خود در فوتبال را مانند گذشته حفظ کند بنابراین تصمیم به تمرگز بر گلف گرفت.

0 0 votes
امتیاز به این محصول