درست است که این روزها بسیاری از آقایان لباس رسمی نمی‌پوشند و به تبع نیازی هم به کفش رسمی مردانه ندارند اما چه بخواهند و چه نخواهند روزی فرا می‌رسد که حداقل به یک جفت از این مدل کفش‌های مردانه نیاز خواهید داشت، در ادامه کارشناسان چی بپوشم به معرفی ۱۰ مدل کفش رسمی مردانه که باید داشته باشید اشاره خواهند نمود.

– کفش رسمی مردانه Brogues

کفش بروژ را بهتر است با شلوار پارچه‌ای و یا کتان بپوشید. دو رنگ قهوه‌ای روشن و مشکی این کفش بسیار کاربردی است. کفش بروگ، یکی از قدیمی‌ترین کفش‌های کلاسیک دنیا است که زادگاهی اسکاتلندی دارد. بروگ را می‌توانید از روی سوراخ‌های تزئینی روی نوک کفش شناسایی کنید. جزئیات زیادی در مورد بروگ وجود دارد که آن را با مدل‌های مشابه متفاوت نگه می‌دارد. از جمله فاصله بسته شده بندها روی کفش، دوخت روی کفش، پرچ‌کاری‌های کلاسیک و همچنین پاشنه آن که کمتر در کفش کلاسیک دیگر دیده می‌شود.

کفش رسمی مردانه Cap-Toe Oxfords

اگر شخصیت جیمز باند را دنبال کنید، به یاد خواهید آورد که این فد نیز همیشه با کت و شلوارهای گران قیمت خود یک جفت کفش آکسفورد می‌پوشد. به هر مردی داشتن یک آکسفورد را توصیه می‌کنیم. کفش آکسفورد سالیان درازی است که روی ویترین مغازه‌ها جا گرفته است و تا مدت‌های زیادی هم خواهد ماند. روی خریدن آکسفورد کلاسیک مشکی سرمایه‌گذاری کنید تا برای مدت زیادی بتوانید آن‌ها را بپوشید. از این کفش می‌توانید در مراسم عروسی، جلسات اداری یا استایل کلاسیک در بیرون از محل کار استفاده کنید.

کفش رسمی مردانه Monk Straps

این مدل کفش مردانه این روزها خیلی مد روز نیستند اما همچنان هواداران خاص خود را دارند. مانک استرپ از جمله کفش‌های مردانه‌ای است که به جای داشتن بند، سگک دارد. بنابراین می‌توانید مدل کفش مردانه را با سگک آن از دیگر کفش‌های مردانه تمایز دهید. مانک استرپ‎ها معمولا یک سگک و یا دو سگک دارند.

کفش رسمی مردانه Penny Loafers

یک سبک از کالج که بیشتر مناسب روزهای گرم سال است. این کفش در ایران به کفش کالج هم معروف است. کالج به معنی آکسفورد نیست. قدیمی‌ترها، آن‌هایی که کفش لوفر را می‌دوختند، تصور نمی‌کردند این کفش با کت و شلوار توانایی پوشیده شدن داشته باشد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول