دین مبین اسلام استفاده از زیورآلات طلا را برای آقایان مکروه و بعضاً هم حرام دانسته است. همین امر باعث شده طیف گسترده‌ای از مردان مسلمان برای رفع نیاز خود به استفاده از اکسسوری‌های جذاب و درخشان به سراغ خرید نقره‌جات بروند.

در این میان زنجیر نقره مردانه یکی از پرطرفدارترین و هم‌چنین پر فروش ترین زیورآلات نقره‌ای برای آن‌ها به حساب آورده می‌شود.

برای خرید زنجیر نقره مردانه باید به یک‌سری نکات مهم توجه داشت، اگر کمی صبوری به خرج دهید و با ما در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی مینینیم همراه شوید، اطلاعات لازم را تقدیم حضودتان می‌کنیم.

چگونه زنجیر نقره اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص دهیم؟

برای اینکه متوجه اصل و یا تقلبی بودن یک زنجیر نقره شوید، می‌توانید با ذره بین به قفل زنجیر مدنظرتان نگاه کنید. در این قسمت معمولاً عیار نقره با اعدادی نظیر: ۹۲۵ و یا ۹۰۰ و هم‌چنین ۸۰۰ درج شده است.

این عدد بیانگر میزان نقره به کار رفته در ساختار زنجیر شماست؛ مثلا زنجیری که دارای عیار ۹۲۵ می‌باشد با این معناست که در ساختار آن از ۹۲.۵ درصد نقره خالص استفاده شده است.

روش دوم، اگر یک تکه یخ کوچک را بر روی زیور نقره‌ای مورد نظرتان قرار دهید و سریع آب شود، حکایت از اصل بودن آن دارد و هر چقدر که یخ دیرتر ذوب شود، یعنی محصول نقره‌ای شما از ناخالصی بیشتری در ساختمان خود برخوردار است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید پاپیون مردانه

روش بعدی، استفاده از یک آهن‌رباست؛ یعنی شما آهن‌ربا را به زیورآلات نقره‌ای خود نزدیک نمایید، اگر آهن‌ربا جذب محصول شد به مفهوم اصل نبودن نقره است اما اگر خیلی کم جذب آن شد و یا اصلا نتوانستید آن را به نقره مورد نظرتان نزدیک کنید، یعنی محصول انتخابی‌تان کاملا اصل و خالص است.

البته برای تشخیص اصل و یا تقلبی بودن یک زنجیر نقره مردانه یا زنانه راه‌ها و روش‌های متعددی وجود دارد که راحت‌ترین آن‌ها همین روش‌هایی است که تقدیم محضرتان شد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول