شاید جای بعضی از لباس‌ها در کمدمان خالی باشد اما یک لباس جین را حداقل هرکسی در کمدش دارد.
با اینکه جین یک نوع جنس پارچه به حساب می‌آید که از آن کت، بلوز، دامن، شلوار و… می‌دوزند اما معمولا اولین تصویر ما از جین در شلوارهای جین‌مان خلاصه می‌شود.
شلوارهایی که به جزئی جدانشدنی از استایل روزمره‌مان تبدیل شده‌اند و با هرچیزی به راحتی ست می‌شوند.
با اینکه جین پارچه‌ای محکم و مقاوم به نظر می‌رسد اما برای خرید شلوار جین با کیفیت باید ویژگی‌های متفاوتی را در نظر گرفت که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

۱ـ شلوار جین حتما برند باشد؟

درست است که به طور معمول برندهای شناخته شده جین‌های با کیفیت‌تری تولید می‌‌کنند اما قطعا یک اسم شناخته شده مستلزم پرداخت پول بیشتری نیز هست.
اگر از آن افرادی هستید که دوست ندارید هزینه زیادی را صرفا بابت برند بودن یک لباس بپردازید، ناامید نباشید! بهتر است به موارد دیگری در هنگام خرید جین دقت کنید وگرنه خود برند بودن یکی از ویژگی‌های خرید جین با کیفیت شناخته نمی‌شود!

۲ـ پارچه ضخیم‌تر و تاثیر آن در انتخاب شلوار جین

همانطور که در اکثر پارچه‌ها دیده می‌شود، هرچه بافت پارچه محکم‌تر و ضخیم‌تر باشد و تار و پودش بهم نزدیک‌تر باشد یعنی آن پارچه دوام بالاتری دارد.
پارچه جین نیز از این قانون جدا نیست یعنی بهتر است هنگام خرید دستی به سر و روی جین بکشید و اگر احساس کردید پارچه بافت ضخیمی دارد اجازه دهید جزو سبد خریدتان باشد.

قانون دیگری نیز در مورد جین‌ها هست که اگر وزنشان زیر ۳۴۰ گرم باشد جزو جین‌های نازک قرار می‌گیرند و در نتیجه کیفیتشان پایین‌تر است.
البته این قانون برای مواقعی که می‌خواهید یک جین خنک تابستانی بخرید شاید خیلی به کار نیاید!
احتمالا اگر در خرید اولتان از یک جین نازک و سبک به سراغ جین با کیفیت بالاتر و ضخیم‌تر بروید، به نظرتان کار سختی باشد و هنگام پوشیدن کمی احساس سفتی و سختی کنید.

درست است که این جین ها در ابتدا کمی سفت و سنگین به نظر می‌آیند ولی با پوشیدن بالاخره با آن اخت می‌گیرید. به علاوه ماندگاری این‌جور جین‌ها برایتان بیشتر است.

اگر قصد دارید به صورت اینترنتی شلوار جین بخرید، به توضیحات آن دقت کنید. در بسیاری از موارد وزن جین نوشته می‌شود.
به علاوه در توضیحات داخل لباس، جین ممکن است به صورت light, medium, heavy آمده باشد. بهتر است همانطور که گفتیم جز در تابستان از خریدن جین‌هایی پایین‌تر از کیفیت مدیوم صرف نظر کنید.

۳ـ دوخت مقاوم شلوار جین

موقع خرید جین حواستان به دوخت لبه پایین، درزهای کناری و دور جیب‌ها باشد.
شما باید به دنبال دوختی محکم و بدون پارگی باشید که به راحتی شل نمی‌شود.
اگر دوخت‌ها در دو ردیف یا به صورت دوخت زنجیره‌ای بودند، بدانید که با تولید‌کننده‌ای ماهر و با دقت بالا طرف هستید!
البته یک ردیف بودن دوخت نیز بسیار خوب است. فقط دقت کنید که با نخی محکم و بادوام دوخته شده باشد.
اگر از مقاومت جینی که می‌خرید اطمینان ندارید یک تست ساده انجام دهید، درزها را کمی بکشید اگر احساس کردید صدای در رفتگی دوخت را شنیدید یا دیدید این نشانه یک جین بدون کیفیت است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول