کیف‌های مردانه یکی از انواع اکسسوری‌هائی می‌باشد که آقایان می‌توانند به منظور شیک و زیبا نمودن ظاهر خود از آن استفاده نمایند. تمامی انواع البسه و با اکسسوری‌هایی که همراه آن استفاده می‌شوند، در صورتی که آگاهانه و برطبق اصول خریداری نشوند فارغ از مسائلی مانند قیمت نه تنها موجب زیبائی نمی‌شوند بلکه ظاهری نامناسب را ایجاد می‌نمایند. کیف نیز یکی از موارد این لیست می‌باشد که حتی اگر نوع جنس یا مواردی از این دست بدرستی و بادقت انتخاب نشود، در عوض زیبائی ظاهری شاهد ایجاد عدم تناسب در فرد می‌باشیم. در مقاله‌ی پیش‌رو سعی بر آن شده است که با ذکر کلیه‌ی نکات لازم در هنگام خرید یک کیف چرم مردانه، آقایان را در انتخاب کیفی مناسب با شرایط، استایل و مد روز یاری کنیم.

انواع کیف مردانه

کوله: کوله که اسم کامل آن کوله پشتی می‌باشد، یکی از انواع کیف‌های مردانه است که دارای دو بند می‌باشد که کیف را بر روی پشت ثابت نگه می‌دارند و حرکت دست‌ها را آزاد می‌نمایند. از کوله پشتی در مصارف گوناگون مانند مدرسه،کوهنوردی و …. استفاده می‌شود. جنس این گونه از کیف‌ها و همچنین قیمت آن‌ها تنوع بالائی دارد. جنس کوله پشتی می‌تواند از پنبه، کرباس، پلی‌استر و … باشد که بر روی کیفیت و قیمت کالا تاثیر مستقیم دارد. توصیه‌ی اکید اینست که جدا از کودکان دبستانی، سایرین از مدل‌های کلاسیک کوله‌ پشتی‌ها استفاده نمایند.

کیف پستچی: دلیل نام‌گذاری این دسته از کیف‌ها، استفاده بیشتر توسط پستچی‌ها می‌باشد چراکه ویژگی‌های کیف‌های نوع مذکور با شغل آن‌ها متناسب است. کیف پستچی دارای یک بند می‌باشد که بر روی یکی از شانه‌ها، بسته به راحتی شخص قرار می‌گیرد و قسمت اصلی پشت باسن شخص مستقر می‌گردد. این کیف‌ها بهترین نوع برای حمل و نقل وسایل سبکی مانند کتاب‌ها می‌باشند. می‌تواند بدون اینکه کیف‌ را از روی شانه برداشت به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کرد، اتفاقی که در کوله پشتی‌ها نمی‌افتد و برای دستری به محتویات داخل آن‌ها، باید حتما کوله را از روی پشت درآورد. جنس بیشتر آن‌ها کرباس و یا چرم یا کتان می‌باشد و برای فصول گرم سال مناسب هستند چراکه اتصال و برخورد آن‌ها با بدن کم می‌باشد. استفاده از این کیف‌ها باید در زمان‌های محدود انجام گیرد چراکه حمل و نقل آن‌ها نسبت به کوله‌ها سخت‌تر می‌باشد. مدل‌های چرمی این کیف‌ها دارای رسمیت بیشتری هستند اما برای استفاده در محیط‌های آموزشی منجمله دانشگاه، می‌توان از سایر جنس‌ها نیز بهره برد. ست پیشنهادی برای استفاده به همراه کیف‌های پستچی، پیراهن و بوت و شلوار رنگی می‌باشد. پوشیدن بلیزر و یا کت به همراه این دسته از کیف‌ها توصیه نمی‌گردد.

کیف‌های مسافرتی: خواستگاه اصلی این دسته از کیف‌های بلژیک می‌باشند. نام دیگذی کیف‌های مسافرتی، ساک است. ساک‌ها مخصوص باشگاه طراحی شده‌اند و دارای فضای مناسبی به منظور جا دادن وسایل و لباس‌ها هستند. این دسته از کیف‌ها دارای تنوع بالائی می‌باشند و شامل ساک‌هایی مخصوص باشگاه با قیمت‌های نازل تا ساک‌های جادار و گران قیمت مخصوص مسافرت می‌شوند.

کیف مناسب برای محل کار: در گذشته بیشترین مورد استفاده‌ی آن در میان وکلا بوده است اما امروزه تقریبا تمامی شغل‌های از آن استفاده می‌کنند. زیباترین و شیک‌ترین مدل این دسته از کیف‌ها، گونه‌های ساخته شده از چرم می‌باشد که در این میان هرچه که چرم کیف سبک‌تر باشد، زیبائی و ظرافت و شیک بودن آن نیز بیشتر می‌شود. این کیف‌‌ها برای حمل مدارک بسیار مناسب است و در کل وسایلی را که دارای وزنی سبک هستند باید بر روی آن قرار داد و از حمل وسایل سنگین پرهیز نمود چراکه باید بصورتی ظریف با این کیف‌ها برخورد کرد. هر فردی که از کیف‌های مذکور استفاده می‌کند، از دید عموم دارای جایگاه اجتماعی شاخصی می‌باشد. در مدل‌ کیف‌های مناسب برای محل کار، جنس چرم دارای بیشترین اهمیت می‌باشد. در استفاده همزمان با کت و شلوار باید از جنس چرمی مرغوب و درجه یک استفاده کرد.

کیف لوازم بهداشتی: قبلا برای خانم‌ها شاهد عرضه‌ی کیف‌های لوازم بهداشتی بوده‌ایم اما عرضه‌ی این کیف‌ها برای آقایان، طرحی نوین می‌باشد. تفاوت کیف لوازم بهداشتی آقایان با کیف لوازم بهداشتی خانم‌ها، اینست که این کیف محل قرارگیری دئودورانت، ضد آفتاب، افتر شیو و … می‌باشد. استفاده از کیف لوازم بهداشتی بویژه برای آن دسته از افراد که زیاد سفر می‌کنند مناسب است؛ چراکه نظم خاصی به وسایل مسافرتی آن‌ها خواهد بخشید.

کیف‌های کمری: در تمامی مواقع وسایل زیادی همراه شخص نخواهند بود بلکه مواردی هم وجود دارند که هرآنچه که حمل می‌شود، کیف پول و تلفن همراه و کلید می‌باشد. برای این زمان‌ها نیازی به حمل یک کیف بزرگ مانند کوله‌ها برای جابه‌جائی وسایل نیست، بلکه بوسیله‌ کیف‌های کوچک کمری می‌توان ضمن ساختن استایلی مدرن و بروز، بوسیله‌ی کیفی کوچک وسایل خود را حمل نمائید.

چمدان‌های مسافرتی: چمدان‌های مسافرتی یکی دیگر از انواع کیف‌های مردانه می‌باشند که تمامی آقایان باید آن‌ را داشته باشند. در مواقعی که فرد به سفر می‌رود، یک چمدان جایگزین بسیار مناسبی برای چندین ساک مسافرتی می‌باشد. وسایل کوچک مانند کارت‌های اعتباری و تلفن همراه نیز که باید در دسترس باشد، بوسیله‌ی یک کیف کمری حمل می‌گردند. در هنگام خرید چمدان باید به مواردی از قبیل ضد ضربه و ضد آب بودن آن دقت نمود. نکته‌ی نهائی که دقت به آن از اهمیت بالائی برخوردار است، وزن چمدان می‌باشد. بخصوص اگر فرد در هنگام مسافرت از هواپیما استفاده می‌کند، چمدانی با وزن کم در امکان حمل و نقل وسایل بسیار کمک کننده خواهد بود. چرخ و دسته‌ی متحرک از سایر ویژگی‌هایی هستند که چمدان برای راحتی بیشتر در استفاده باید داشته باشد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول