راهنمای خرید چمدان مسافرتی

قطعا دلتان نمی خواهد کسی باشید که چمدانتان وقتی که در قسمت بار فرودگاه بیرون می آید، بخشی از وسایل آن خراب شده، گم شده یا به بیرون ریخته باشد. از طرف دیگر هم دلتان نمی خواهد که زمانی که یک چمدان خریداری می کنید، سریع خراب شده و مجبور شوید که باز هم برای خرید آن هزینه کنید. به همین خاطر، ما در الی گشت برای شما یک راهنمای خرید چمدان مسافرتی آماده کرده ایم که شما با دانستن جزئیات کاربردی، چمدان دلخواه و مناسب خود را تهیه نمایید.

بدیهی است که نیازهای مربوط به چمدان شما بر اساس فعالیت، مقصد و سبک سفر متفاوت خواهد بود، اما به ویژه اگر زیاد مسافرت می کنید، به چیزی قوی و با دوام نیاز دارید. الکساندرا جیمینز، سردبیر Travel Fashion Girl می گوید: «اگر شما چمدان خود را بر روی سطوح خشن مثل سنگ فرش، سنگ، یا پیاده روهایی با سنگ های شکسته بکشیدد، به چرخ های آن بسیار باید دقت کنید و یا اینکه آماده حمل آن باشید. اگر در نگاه اول به نظر می رسد که چرخ ها شکسته یا خراب خواهند شد، به حستان اعتماد کنید چرا که به احتمال زیاد این اتفاق خواهد افتاد. قبل از خرید، بررسی ها و تحقیقات آن چمدان را کاملا بخوانید و ایده خوبی است که چمدان های دارای گارنتی طول عمر را تهیه نمایید».

راهنمای خرید چمدان مسافرتی می گوید که چه چمدان سخت چه نرم انتخاب کنید، مواد باکیفیت به کار رفته در آن مهم است. جیمینز می گوید: «چمدان های نرم بسیار عالی هستند اگر دوست دارید که آن را با دست حمل کنید، زیرا سبک وزن هستند و راحت تر در قفسه هایی مانند قفسه چمدان بالای سر در هواپیما قرار می گیرند. آن ها همچنین ممکن است شوک های فیزیکی را بهتر از چمدان های سخت جذب کنند». به غیر از زمان هایی که پارچه های خش دار را به عنوان یک مد دوست داشتنی می بینید، از خرید پلی استر خودداری کنید! پارچه هایی با نایلون ریپ استاپ (Rip-stop nylon) انتخاب بهتر و با دوامی است.

جیمینز می گوید: «استدلال برای خرید چمدان سخت این است که لوازم داخل آن بهتر می مانند، زیرا چمدان به داخل فرود نمی رود. چمدان سختِ باکیفیت ساخته شده از مواد دست سازی از قبیل پلی کربنات فوق العاده بادوام است و اغلب در وینیل، چرم یا پارچه پوشیده می شود.

شکستن دسته چمدان یکی از اتفاقات شایعی است که برای چمدان های نامناسب می افتد. اگر شما دلتان نمی خواهد این اتفاق را تجربه کنید، چمدان هایی را خریداری کنید که دسته آن ها به دو طرف میله داشته باشد زیرا آن ها معمولا نسبت به چمدان های تک میله ای، قوی تر هستند. البته اگر قرار است یک چمدان بسیار گران قیمت باکیفیت انتخاب کنید، احتمالا دسته تک آن ها به قدرت دسته های دو میله ای است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول