جلیقه مردانه یکی از پوشش­هایی است که استفاده از آن کاری دشوار و نیازمند دانستن اصول و دانش لازم می­باشد. در این مطلب ما سعی کرده ایم این اصول را بیان نماییم. جلیقه­ مردانه از زمان پدران ما به عنوان پوششی رسمی در زیر کت استفاده می­گردید ولی در چند سال گذشته این پوشش از مد افتاد و امروزه بعد از گذشت سال­ها مجددا به عنوان یک پوشش جذاب برای آقایانی که به طرز لباس پوشیدن خود اهمیت می­دهند پا به عرصه گزارده است. اصول استفاده از این لباس به شرح زیر می­باشد:

دلایل استفاده از جلیقه­ مردانه

معمولا جلیقه­ مردانه به تنهایی و بدون کت و شلوار استفاده نمی­گردد و کمتر کسی آن را به تنهایی می­پوشد اما در واقع و براساس این اصول در می­یابیم که می­توان این پوشش را بدون هیچ آیتم ضروری نیز استفاده نمود و با کمک سلیقه­ خوب و هوشمندی کافی حتی بدون وجود کت و پوشش اضافی نیز اعتماد به نفس فوق العاده ای را به شخص بخشید. جلیقه­ مردانه آیتمی است که در صورت افزودن به لباس شخص، در استایل و تیپ او تاثیر بسزایی داشته و به او قدرت مانور و انتخاب بیشتری در ست کردن لباس می­بخشد. جلیقه ها در زمستان و روزهای سرد فرد را گرم کرده و در صورت گرم تر بودن هوا به عنوان عنصری در بهبود استایل به کار می­رود. بهترین گزینه جهت انتخاب اولیه­ی و استفاده از یک جلیقه ، استفاده از نوع ساده­تر آن است که اگرچه در زیر کت معمولا بدون جلوه­ی خاصی باقی می­ماند اما می­تواند به تنهایی نیز بخوبی بدرخشد.

جلیقه های مردانه همراه با چه لباس­هایی استفاده می شود؟

استفاده از جلیقه در استایل شخصی ، می­تواند به شخص اعتماد به نفس و حق انتخاب بیشتری ببخشد و استایل او را شکیل­ تر گرداند. این پوشش در روزهای زمستانی به گرم تر شدن فرد کمک می­نماید و در هوای گرم­تر نیز به فرد کمک می­نماید که بتواند با اطمینان بیشتر و البته با حفظ استایل خود ، کت خود را درآورد.

افرادی که مایل به استفاده از جلیقه­ مردانه هستند باید توجه داشته باشند که برای بهبود استایل بهتر است تعداد متنوعی از جلیقه ها را داشته باشند و نباید تنها به یکی از آن­ها اکتفا نمود و مثلا جلیقه­ کت و شلوار دامادی را برای مراسم رسمی و اداری نیز پوشید. دو استایل رسمی که میتوان از آن به صورت روزانه نیز استفاده نمود ، وجود دارند که در ادامه بحث به صورت جداگانه بررسی می­گردند:

استایل روزانه با جلیقه مردانه

اگر بخواهید به صورت روزانه از جلیقه همراه و یا حتی بدون پوشیدن کت استفاده کنید بهتر است برای خوشتیپ تر دیده شدن به چند قانون و باور عمومی بی توجه باشید یکی از این قوانین این است که بهتر است به جای انتخاب جلیقه­های مردانه براق و رنگی و روشن از پارچه های طرح دار مخملی استفاده نمایید که سبب افزودن طرح و الگو به استایل شما می­گردد. بهتر است از اعمال سلیقه­ی دیگران در استفاده از رنگ ها جلوگیری نمایید. جلیقه های مردانه­ دارای یک ردیف دکمه ، از آنجایی که فاقد یقه برگردان هستند ، گزینه های مناسبی برای استفاده در نوع استایل  کژوال یا روزانه هستند. همچنین جهت ترکیب چیدمان و ست کردن رنگ و طرح بین شلوار و جلیقه مردانه در این استایل هیچ محدودیتی وجود ندارد به عنوان مثال می­توان از همه­ی انواع شلوارها مانند شلوار جین و شلوار کتان و یا پشمی نیز همراه با جلیقه با خیال راحت استفاده نمود. اساس پوشیدن جلیقه بطور کژوال یا روزانه این است که حتما جلیقه را در پوشش روزانه خود جای دهید و اصلا نگران آداب و اصول این پوشش نباشید و به کوچک و یا بزرگتر بودن کت فکر خود را مشغول نکنید.

0 0 votes
امتیاز به این محصول