در یک مطلب دیگر از بخش آشنایی با برند های مجله کاریزماکالر قصد داریم تا شما را تاریخچه برند کوتون آشنا کنیم. برند کوتون در سال ۱۹۹۸ توسط ییلماز و همسر اش گولدن به عنوان یک فروشگاه محلی در ترکیه آغاز به کار کرد و امروزه دارای شعبه های بسیاری در ۲۴ کشور مختلف می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا به این سوال که” برند koton چگونه تاسیس شد؟ ” به طور مفصل تر توضیح بدهیم.

تاریخچه برند کوتون

برند کوتون در سال ۱۹۹۸، یعنی حدود ۲۵ سال پیش با سرمایه گذاری دوجوان به نام های ییلماز و گولدن تاسیس شد. اولین قدم آن ها جهت بنیانگذاری این برند در تابستان آن سال با تاسیس یک فروشگاه در شهر استانبول بود.
شاید برایتان جالب باشد که کار این برند در یک فروشگاه کوچک که تنها ۲۵ متر مربع مساحت داشت، شروع شد. این برند در حال حاضر یکی از برترین تولید کنندگان ترکی در حوزه پوشاک، کفش و اکسسوری می باشد. ناگفته نماند که این برند در گذشته محصولات محدودی را برای بانوان تولید می کرد که با مورد استفبال قرار گفتن محصولات شان، مدیران این برند تصمیم گرفتند که دست به تولید پوشاک برای دیگر افراد جامعه نیز بزنند.

دو موسس این برند یعنی ییلماز و گولدن هیچ آشنایی قبلی با این برند نداشته اند و به نظر می آید که با پذیرش یک ریسک بالا، پا به سرمایه گذاری دراین حوزه گذاشتند. زیرا ییلماز افسر نیروی دریایی بودهو همسرش گولدن نیز در آن زمان معلم بوده است. ییلماز وظیفه مدیریت منابع انسانی و کسب و کار را به عهده دارد و گولدن نیز مسئولیت بازاریابی و طراحی برند را به عهده دارد.

این برند ترکی با نوآوری ‌و خلاقیتی که در تولید کالکشن های فصلی خود به خرج می‌دهد به یکی از محبوب‌ترین برندهای وارداتی به ایران و ۳۴ کشور دیگر تبدیل شده‌ است. یکی از ویژگی های اصلی کوتون، راضی نگه داشتن همه اقشار جامعه، با سلایق و درآمدهای متفاوت است.

کوتون برندی به سک جدید

برند پوشاک کوتون توانست به خوبی مسیر یپشرفت را طی کند. این برند با گذشت دو سال بعد از تاسیس اش تواسنت مالک ده فروشگاه بزرگ و یک کارخانه ۳۰۰ متری شد. راز خاص بودن این برند در مشتری محور بودن آن است. قیمت مناسب، طراحی مدرن، کیفیتی خوب و جزییات فروش نسبتا عالی توانسته مشتریان دائمی خود را داشته باشد.
محصولات این برند در فروشگاه های تخصصی کوتون ارائه می شود. تمام فروشگاه های برند کوتون دارای مساحتی بزرگ و سقف های بلند هستند که آرامش حاکم در این فروشگاه ها بسیار مثال زدنی است.

برای مدیران کوتون ارائه محصولاتی با قیمت مناسب بسیار مهم است تا مورد پسند مخاطبان باشد. کوتون همواره در حال بررسی و آنالیز Trend ها و جریان های مختلف و همچنین سازگارسازی آن با سلیقه و نیاز مخاطبان است. این برند در هر فصل به تولید نمونه های محدود و ویژه خود اقدام می نماید تا بتواند در هر فصل مشتریان خود را شگفت زده نماید.

تحقیقات مستقل توسط شورای مراکزحقیقات مستقل توسط شورای مراکز خرید ترکیه نشان داد که کوتون نام تجاری برتر و محبوب مشتریان در مراکز خرید در سال
۲۰۱۲ بود. لماز میگوید: ”طی کردن این مسیر کار آسانی نیست، اما کوتون همیشه این کار را انجام داده است. ما تا به حال توانسته ایم رشد داشته باشیم. این یک بخش اجتناب ناپذیر داستان کوتون است.

تبلیغات برند کوتون استفاده از مدل های معروف

برند کوتون یکی از برند های معروف کشور ترکیه می باشد که دارای شهرت جهانی نیز هست. این برند برای معرفی محصولات اش از مدلینگ های معروفی مانند : Ana Beatriz , Kasia struss , Alessandra Ambrosio بهره می برند.

هر سال کوتون بیش از ۲۰ هزار مدل جدید ارائه می کند. به طور میانگین می توان گفت در هر روز ۵۵ مدل جدید توسط کوتون معرفی می شوند. اولویت کوتون ارائه محصولاتی با قیمت مناسب است که مورد پسند مخاطبان باشد.

طراحان این برند به سراسر جهان مسافرت می کنند. فرهنگ دیگر کشور ها را بررسی می کنند و به بررسی ترندهای پوشک کشور های دیگر می پردازند. این برند در حال حاضر از ۱۰۰ طراح پوشاک بهره می  برند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول