شاید شما نیز تا کنون نام و لوگو برند سوراروسکی را روی اکسسوری های بسیار لوکس این شرکت دیده باشید اما اطلاعات زیادی در خصوص سواروسکی و تاریخچه آن نداشته باشید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با تاریخچه برند سواروسکی آشنا کنیم. همچنین در ادامه مطلب شما را با زندگی نامه موسس برند سواروسکی نیز، آشنا خواهیم کرد.

سواروسکی چگونه تاسیس شد؟

سواروسکی نام یک کمپانی اتریشی فعال در زمنیه تولید جواهرات ظریف و خاص، شیشه های کریستالی تزئینی و همچنین عدسی های طبی می باشد. این برند توسط دانیل سواروسکی در شهر واتنس تاسیس شد.
بر روی تمامی محصولات این کمپانی نام سواروسکی را به همراه تصویر یک قو می بینید که نشانگر محصولات لوکس این برند می باشد اما ناگفته نماند که تا قبل از سال ۱۹۸۸ تصویر یک گل بر روی محصولات این برند درج می شد.
دانیل سواروسکی در سال ۱۹۸۵ با جذب سرمایه مالی از سوی آرماند کاسمن و فرانس وایز تاسیس شد و به همین دلیل نیز ابتدا نام کارخانه را کاسمن سواروسکی قرار دادند که بعد ها به نام فعلی تغییر نام پیدا کرد.

نام برند: سواروسکی

موسس: دانیل سواروسکی

محل تاسیس: واتنس – اتریش

کشور صاحب امتیاز: اتریش

حوزه فعالیت: تولید جواهرات ظریف و خاص، شیشه های کریستالی تزئینی و همچنین عدسی های طبی

کمپانی سواروسکی در طول سال های فعالیت اش همیشه ابداعاتی را در کارنامه خود ثبت کرده بود که یکی از آن ابداعات، تامین برق دستگاه های موجود در کارخانه به وسیله توربین های آبی بود. کریستال های تولیده شده در کمپانی کواروسکی با قابلیت شکست نور توانستند توجه برند های پوشاک را به خود جلب کند، به طوری که برند های پوشاک از این کریستال ها برای تولید کت هایی استفاده می کردند که رنگ بندی آن ها مانند یک رنگین زیبا بوده است.

زندگی نامه دانیل سواروسکی، موسس برند سواروسکی

دانیل در ۲۴ام اکتبر سال ۱۸۶۲ در جمهوری چک به دنیا آمد. او که از ابتدا به تولید جواهرات بسیار زیبا علاقه مند بود توانست در کارگاه برش شیشه و کریستال در حکومت سلطنتی اتریش مشغول به کار شود.
وی در سال ۱۸۹۲ با به کارگیری دستگاه های برش الکتریکی توانست انقلابی در تولید جواهرات با برش های ظریف به وجود بیاورد.

 

همکاری شرکت سواروسکی و فیلیپس

کمپانی سواروسکی با تبحر خاصی که در تولید کریستال و تراش جواهرات پیدا کرده بود با ۳ شرکت تیرولیت، سیگنیتی و Swareflex در هم ادغام شده و به تولید تجهیزات اپتیکی پرداختند. تجربه‌ای که کمپانی سواروسکی در تراش کریستال داشت باعث تولیدات اپتیکی بسیار خوبی شد که شهرت جهانی پیدا کرد.

کمپانی سواروسکی در سال ۲۰۰۷ با شرکت فیلیپس قراردادی منعقد کرد که برای این شرکت لوازم الکتریکی با تزئینات کریستال تولید کند که از آن جمله می‌توان به چندین مدل حافظه جانبی و هدفون اشاره کرد. در سال ۲۰۰۸ نیز به تولید بلوتوث بی‌سیم رسید و کریستال‌های خود را در زیباسازی وسایل مختلف از جمله یک خودرو بنز به کار برد. این شرکت با داشتن بیش از ۲۵ هزار کارمند، سفارشات بزرگی از هنرمندان برای برش الماس می‌گیرد و سالانه درآمدی بالغ بر ۲ میلیارد دلار دارد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول