تاریخچه برند ریباک موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما را با این برند محبوب آشنا کنیم. برند ورزشی ریباک در سال ۱۹۸۵ توسط جی دبلیو فاستر تاشی شد و حوزه فعالیت خودرا تولید تجهیزات ورزشی مشخص کرد.

هر چند که این برند در انگلیس تاسیس شده است اما یک برند آمریکایی به شمار می رود. برای آشنایی با برند ورزشی reebok و تحوه تاسیس آن تا انتها این مطلب همراه ما باشید. همچنین در ادامه مطلب در خصوص اینکه نام ریباک درست است یا ریبوک بحث خواهیم کرد.

 

تاریخچه برند ریباک

ریباک نام یک برند جهانی تولید محصولات ورزشی می باشد که محصولات خود را به اکثر نقاط جهان صادر می کند. کفش های ورزشی این برند، محبوب ترین محصول این برند می باشد و مورد استفاده بسیاری از ورزشکاران قرار می گیرد.
این برند آمریکایی، شهر بولتون انگلیس را به عنوان زادگاه خود برگزید و در سال ۱۹۸۵ کار خود را در همین شهر شروع کرد.

 

نام برند: ریباک

تاریخ و محل تاسیس: ۱۹۸۵– بولتون انگلیس

موسس: جی دبلیو فاستر

کشور صاحب امتیار: آمریکا

حوزه فعالیت: تولید و طراحی تجهیزات ورزشی

 

طولی نکشید که این برند محبوبیت زیادی را در این شهر و به ترتیب در کل بریتانیا به دست آورد. محبوبیت این برند باعث شد تا توجه تاجری آمریکایی به نام پل فایرمن را به خود جلب کرد. با مذاکرات انجام شده، قرار شد که با کمک مالی پل فایر من، شعبه آمریکایی برند ریباک نیز تاسیس شود. سود فروشگاه آمریکا به طور سالانه به مبلغ حدودی یک و نیم میلیون دلاری رسید.

امروزه برند ریباک در بسیاری از شهر های جهان دارای شعبه می باشد و دفتر مرکزی این برند در شهرکانتون، ماساچوست آمریکا قرار دارد. در سال ۲۰۱۳ میلادی لوگوی برند تجاری ریبوک پس از ۱۲۰ سال تغییر کرد و به مثلث تبدیل شد.

طراحی کفش های ورزشی زنانه

در گام بعدی و بعد از عاید شدن سود خوبی از سوی تاسیس فروشگاه در آمریکا، ریباک به سراغ طراحی کفش های ورزشی زنانه می رود.
ریباک در اولین طراحی کفش های زنانه، توانست کفش های مخصوص فروش ایروبیک را ابداع نماید. کفش ایروبیک ریباک در حال حاضر نیز از با کیفیت ترین نمونه های بازار می باشد.
کفش های تخصصی وحرفه ای ورزش بسکتبال نیز در گام بعدی در دستور کار طراحان این برند قرار گرفت. کفش های حرفه ای بسکتبال این برند نیز مورد توجه ورزشکاران حرفه ای از جمله شکیل اونیل قرار گرفت.

0 0 votes
امتیاز به این محصول