قطعا همه ما لوگوی معروف D&G را بارها و بارها دیده ایم و برایمان سوال شده است که این لوگو که شامل حرف های دی و جی می باشد به چه معنا می باشد. ما در این مطلب به بررسی تاریخچه برند دولچه و گابانا خواهیم پرداخت، شما نیز اگر به دنیای مد و پوشاک علاقه مند هستید، تا انتهای این با مطلب همراه ما باشید تا همه چیز درمورد برند معروف D&G را براتیان توصیح بدهیم.

دولچه و گابانا:

دولچه و گابانا نام یک برند محبوب در صنعت مد و پوشاک می باشد. نام این برند الهام گرفته از نام دو موسس این برند یعنی دومنیکو دلچه و استفانو گابانا می باشد. واحد تولید این برند ابتدا کار خود را با افتتاح یک خانه مد در شهر ایتالیا آغاز کردند.

آغازکار این برند در سال ۱۹۸۵ می باشد و می توان گفت که این برند یکی از جوانترین برندهای مشهور دنیای مد و پوشاک یه حساب می آید البته ابن برند در تولید اکسسوری های دیگر نیز دست به کار شده است که در ادامه در خصوص آن نیز توضیحاتی خواهیم داد. پدر دومنیکو دلچه صاحب یک کارگاه تولید در شهر پالرمو بوده که خود دلچه نیز نیز کار طراحی را ازکارگاه پدری شروع به یادگیری کرده است و درست در همان زمان ها بود که دومنیکو دلچه و استفانو گابانا با یکدیگر آشنا می شوند.

گابانا کار طراحی مد را با طرح های گرافیکی آغاز می کند.

 نام برند: دولچه اند گابانا DOLCE & GABANA

تاریخ تاسیس: ۱۹۸۵

کشور صاحب امتیاز: ایتالیا

موسسان: دومنیکو دلچه و استفانو گابانا

عرصه های فعالیت: پوشاک، مد، عطر و اکسسوری

 

در مورد زندگی موسسان برند دولچه و گابانا

به رسم مجله کاریزما کالر که در قسمت تاریخچه برندها اشاره ای نیز به زندگی نامه موسسان آن برند نیز داریم، اینجا نیز در خصوص بیوگرافی آقایان دومنیکو دلچه و استفانو گابانا نیز اشاره ای کوتاه و مفیدخواهیم داشت:

 •  استفانو گابانا: او در چهارده نوامبر ۱۹۶۲ در شهر میلان ایتالیا به دنیاآمد. او دانش آموخته رشته گرافیک و طراحی بوده و در آن رشته نیز مشغول به فعالیت بوده اما طولی نکشید که او متوجه علاقه اش به دنیای مد و فشن شده  و تصمیم می گیرد تا ادامه مسیرکاری خود را در این صنعت سودآور پیش بگیرد. او دانش طراحی گرفیکی اش توانست طرح های مد  فشن را به صورت گرافیکی طراحی نماید و کار خود را در این حوزه شروع می کند.
 • دومنیکو دلچه: او در سیزده سپتامبر سال ۱۹۵۸ در شهر پولیتزی جنروسا به دنیا آمده و در خانواده ای که با کسب و کارهای مد آشنا بوده است، رشد کرده است. دومینکو دولچه نیز از سنین نوجوانی به کار کردن در کارگاه پدرش مشغول شد اما او رویایی فراتر از کار پدرش در ذهن اش داشت که نتیجه آن نیز تاسیس برندی به دولچه اند گابانا شد.

تاریخچه برند دولچه و گابانا و اولین کالکشن این برند

آقایان دومنیکو دلچه و استفانو گابانا یک سال پس از تاسیس برند خودشان اولین کالکش شان را در محرض نمایش عموم قرار دادند. اولین کالکشن آن ها که به صورت مستقل در خصوص پوشاک زنان تولید شده بود پس از ارائه، مورد استقبال و تحسین جهانی قرار گرفت.
پس از این استقبال، آن ها تولیدات برندشان را بسیار سریع در حوزه لباس شنا و اکسسوری های پوشاک گسترش دادند. دومنیکو دلچه و استفانو گابانا تا کنون محصولات خودشان را فقط در حوزه پوشاک زنانه ارائه می دادند  اما دولچه و گابانا در سال ۱۹۹۰ نخستین کالکشن مردانه خود را رونمایی می کنند.
آن ها با مرور زمان فروشگاه های خود را در سطح جهانی گسترش دادند. نخستین بوتیک دلچه و گابانا در سال ۱۹۸۹ در توکیو ژاپن افتتاح شد. پس از آن در میلان و هنگ کونگ نیز فروشگاه هایی افتتاح شد، همچنین آن ها در سال ۱۹۹۹ اولین شعبه خود را در کشور انگلستان، افتتاح کردند. و به مرور زمان در دیگر کشور ها نیز فروشگاه خود را گسترش دادند. و امروزه آن ها تنها در کشور آمریکا دارای شعبات معتددی در شهرهایی نظیر :
 • نیویورک
 •  نیویورک سیتی
 • کالیفرنیا
 • بورلی هیلز
 • نیویورک
 •  لانگ آیلند
 • میامی و فلوریدا
 • لاس وگاس
 •  نوادا
می باشند.

تاریخچه برند دولچه و گابانا و راه اندازی خط تولید عطر و عینک

این شرکت ایتالیایی همچنان که پر قدرت در دنیای مد و پوشاک حضور دارد، وارد عرصه تولید عطر در سال ۱۹۹۲ میلادی نیز شد. البته آن ها با ورود به دنیای عطر ، کمی تغییر نیز در ایجاد کرده اند به طوری که آن ها با دو برند دیگر به نام های  Dolce & Gabana perfume و Dolce & Gabana men  حضورشان را در دنیای عطر جشن گرفتند و تبلیغات خوبی نیز در این حوزه انجام دادند که از جمله آن ها می توان به ساخت یک تیزر تبلیغاتی توسط کارگردان معروف جوزپه تورناتوره (Giuseppe Tornatore) اشاره کرد.
در سال ۱۹۹۶یعنی چهار سال بعد از طراحی خط تولید عطرشان نسبت به تولید عینک هایی بسیار لاکچری و گران قیمت با علائم تجاری Dolce & Gabbana و D&G اقدام کردند تا سود این بازار را نیز از دست ندهند.

تفاوت برند های دولچه اند گابانا و D&G

شاید تا به امروزه اینطور فکر می کردیم که نشان D&G مخفف نام دو موسس برند دولچه و گابانا می باشد و در مجموع یک برند هستند، اما اینطور نیست و این دو برند با یکدیگر تفاوت های دارند هر چند موسس آن ها افرادی مشرک، یعنی دومنیکو دلچه و استفانو گابانا هستند. در ادامه همین قسمت به تفاوت محصولات این دو برند خواهیم پرداخت:

خصوصیات برند D&G:

با توجه به نوع محصولات تولیدی این برند بتوان اینگونه برداشت کرد که تا حدودی محصولات D&G بسیار لاکچری به نظر می آیند و بیشتر ذهن جوانان را که در عرصه مد و پوشاک هزینه می کنند را هدف خود قرار داده است.

تولیدات این برند علاوه بر لباس، لباس شنا، لباس زیر، عینک آفتابی، عطر، جواهرات و ساعت نیز می باشند و شاید بتوان این برداشت را نیز داشت که این برند یک برند غیر رسمی برای موسس این برند دولچه اند گابانا می باشد.

در ضمن D&G Junior یک برند جداگانه است که لباس های کودکان البته زیر ۱۱ سال را تهیه می کند، همانند برند بزرگسال که D&G نام دارد، این برند هم گرایشات فصلی دختران و پسران این سنین را پوشش می دهد:

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول