تاریخچه برند بالنسیاگا موضوعی است که قصد داریم در این مطلب آن را بررسی کنیم. برند اسپانیایی بالانسیاگا از تاتسیس تا به امروز دارای فراز و نشیب های زیادی بوده است که در سال ۱۹۱۹ توسط کریستوبال بالانسیاگا تاسیس شد. این برند تحسین شده توسط کریستین دیور امروزه در حوزه تولید پوشاک و کفش فعال می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با برند کریستوبال بالانسیاگا بیشتر آشنا شوید.

 

برند بالنسیاگا

اوایل سال ۱۹۱۹ بود که آقای کریستوبال بالانسیاگا خانه مد خود را در شهر سن سباستین کشور اسپانیا تاسیس می کند. خانه مد کوچک بالنسیاگا که به تازگی تاسیس شده بود لباس های فاخر و بسیار گرانقیمت زنانه تولید می کرد که تنها زنان اشراف اسپانیا قدرت خرید آن ها را داشت.
نکته بسیار جالب اینکه در همان سال های اول محصولات بالنسیاگا توانست توجه خانواده سلطنتی را به خود جلب کند و به یکی از تامین کنندگان پوشاک زنان سلطنتی تبدیل شود. نکته جالبتر آنکه سال های بعدتر کالکش های این برند مورد اقبال بانوی اول وقت آمریکا نیز قرار گرفت.
به مرور زمان خانه مد کوچک بالنسیاگا که با حمایت مالی خواهرش راه اندازی شده بود، گسترش یافت و در سال ۱۹۲۴ اولین سال اختصاصی این برند نیز در همان شهر سن سباستین راه اندازی شد و پس از یک سال اولین کالکشن اختصاصی و کامل برند کریستوبال بالنسیاگا در آنجا رو نمایی شد این برند نیز مورد اقبال زنان اشراف و سلطنتی اسپانیا قرار گرفت و سود مالی مناسبی را برای این برند نوپا اسپانیایی در بر داشت.

نام برند: کریستوبال بالنسیاگا

موسس: کریستوبال بالنسیاگا

تاریخ تاسیس: سال ۱۹۱۹

محل تاسیس: سن سباستین – اسپانیا

کشور صاحب امتیار: اسپانیا

حوزه فعالیت: تولید پوشاک، اکسسوری، کیف و کفش زنانه

پایان جنگ جهانی دوم مصادف شد با رونمایی از طراحی های خلاقانه کالکش های بالانسیاگا. بالانسیاگا در طراحی های خود قسمت کمر را حذف کرده بود و به طراحی و دوخت لباس های راست روی آورد. از دیگر ابداعات آقای بالانسیاگا می توان به طراحی تونیک و دامن های پف دار و ارائه آن به بازار اشاره کرد.

 

نگاهی کوتاه به زندگی نامه کریستوبال بالنسیاگا

آقای کریستوبال بالنسیاگا از جمله افراد انگشت شماری است که پس از گذشت دهه ها هنوز امضای شان پای بسیاری از کالکش ها می باشد. ابداع تونیک و حذف کمر از فرم های لباس از جمله کارهای خلاقانه او بوده است. این طراح بزرگ دنیای مد و فشن در سال ۱۹۸۵ در یکی از شهر های شمالی اسپانیا به نام باسک به دنیا آمد. مادر وی یکی از خیاط های شخصی دوز و بسیار معروف شهر بود و توانست هنر خود را به کریستوبال نیز انتقال بدهد، البته استعداد ذاتی او در یادگیری بی تاثیر نبود و همین استعداد اش توانست او را با فردی به نام مارکز د کاستوره آشنا کند و از همین طریق به آکادمی حرفه خیاطی مجله لوور راه پیدا نماید.

یادگیری حرفه و آکادمیک خیاطی باعث شد تا او راهی شهر سن سباستین شود. این شهر نسبت به زادگاه وی امکانات بهتری را برای آموزش و فعالیت وی فراهم می کرد به طوری که در همان سال ها توانست به عنوان طراح ارشد در یک شرکت تولیدی پوشام استخدام شود.
سال ها بعد او توانست با حمایت کاستوره به فرانسه که در آن زمان مهد فشن و مد جهان بود سفر کند و چیزهای مهمی بیاموزد.
او ۷ سال پس از سفرش به پاریس، برند خود را در شهر سن دباستین راه اندازی کرد. فراز و نشیب های زیادی در مسیر مدیریت برنداش داشت اما هیچ گاه تسلیم نشد تا این که در سال ۱۹۶۸ و پس از حدود ۴۷ سال از راه اندازی برند بالنسیاگا خود را باز نشسته و ۴ سال بعد نیز درگذشت.

0 0 votes
امتیاز به این محصول