در سال 1948، آلشپرت در شهر كوچكي به نام بالينگن در جنوب غربي آلمان توسط كارل اول بنيانگذار آلشپرت شروع به كار كرد.

در سال 1949 با برداشته شدن محدوديت هاي وضع شده عليه فوتبال آلمان آلشپرت نيز فعاليت خود را گسترش داد. در سال 1950 اتحاديه فوتبال آلمان در فيفا پذيرش شد.

آلشپرت در سال 1953 توليد كفي كفش هاي ورزشي را براي توليد كنندگان آغاز كرد و تبديل به يكي از مطرح ترين تامين كنندگان اجزاي كفش هاي ورزشي شد. بطوريكه تا چندين سال كفي كفشها از جمله آديداس توليد اين شركت بود.

از سال 1968 دروازبانان بيشتر و بيشتري دستكش هاي مخصوص دروازه باني را به دست خود پوشاندند. از 1970 موفقيت دستكش هاي دروازه باني محرز شد. امروزه يك دروازه بان بدون دستكش غير قابل تصور است. از اين رو آلشپرت دايره توليدات خود را گسترش داد و علاوه بر جزئيات كفش هاي ورزشي، ساق بند، باندا‍ژهاي ورزشي، توپ فوتبال و دستكش هاي دروازه باني هم عرضه كرد.

در سال 1980 آلشپرت براي رسيدن به سطح اول بازارتمركز خود رابر روي فوتبال وبه طور خاص در تجهيزات دروازه باني از قبيل لباس دروازه باني و دستكش گذاشت.دينو زوف با تجهيزات آلشپرت در سال 1982 به همراه ايتاليا قهرمان جهان شد. اولي اشتاين به همراه هامبورگ در سال 1984 قهرمان جام اروپايي شد.

در سال 1987 آلشپرت جايزه “بهترين دروازه بان جهان” را بنا نهاد كه براي اولين بار به جيان ماري فاف (Jean-Marie Pfaff) از بايرن مونيخ اهدا شد.

آلشپرت در سال 1989 به يك موفقيت بين المللي به موجب عقد قرارداد با اينتر ميلان دست يافت. اينتر ميلان در حالي كه كاملا با توليدات آلشپرت تجهيز شده بود قهرمان ايتاليا شد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول