آشنایی با صاحب برند مل اند موژ

لطفا خودتان را برای مخاطبین ما معرفی کنید:

“موژان حجارزاده هستم. دیپلم گرافیک دارم و در مقطع کارشناسی، رشته طراحی لباس را انتخاب کردم. پس از فارغ التحصیلی دوره های مدیریتی MBA دانشگاه تهران را گذراندم. “

از چه زمانی شروع به کار کردید؟

” من قبل از ورودم به دانشگاه مشغول به کار شدم. در واقع تلاش می‌کردم که در بیزینس پدرم، کسب مهارت کنم و از تجربیات پدرم استفاده کنم.
من همیشه بر این باور بوده‌ام که ره صد ساله را نمی‌شود یک شب طی کرد. برای بدست آوردن توانمندی در یک شغل نیاز است پله پله آن شغل را طی کرد .”

شغل پدرتون مرتبط به رشته و علاقتون بود؟

” بله. پدرم ۳۰ سال وارد کننده‌ی پوشاک خارجی  به ایران بودند و من از نوجوانی در فروشگاهای پدرم کسب تجربه کردم . ”

کار انفرادی یا گروهی؟ مسئله این است…

از چه زمانی به شکل مستقل شروع به کار کردید؟

” از ترم دوم دانشگاه، همراه با همکلاسی هایم، شروع کردم. در واقع با طراحی کالکشنهای فصلی و ارائه مانتوهایی که در غالب شو به نمایش در می‌آ مدند، فعالیت من در زمینه‌ی طراحی لباس شروع شد. اسم شو اولم اورمک بود؛ اسم شو دومم بلانش بود و شو سوم مانتوهایم  به اسم مل اند موژ بود و به دلیل اینکه استقبال چشمگیری از انها نشد دیگه از برگزاری شو منصرف شدم.”

یعنی از رشتتون دلسرد شدید؟

” نه به هیچ وجهه. من مجددا وارد بیزینس پدرم شدم و در آن مقطع زمان، پدرم صاحب یک مولتی برند کفش بودند. در واقع از برندهای مختلف کفشهایی را وارد می‌کردیم که در یک مکان در کنار هم به مشتری عرضه می‌شد. ۳ تا شعبه داشتند و من مدیریت و هماهنگی بین این ۳ شعبه رو بر عهده داشتم.

 ولی متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل مشکلات وارداتی و اینکه محصول با تاخیر به فروشگاه‌ها می‌رسید مجبور به تعطیل کردن هر ۳ شعبه شدیم. البته مجددا برند مل اند موژ را با یک رویکرد جدید راه اندازی کردیم.”

علم بهتر است یا ثروت؟! برای برند سازی هر دو!

با توجه به مدرک تحصیلیتان آیا داشتن مدرک آکادمیک رشته طراحی لباس برایتان مفید بوده است؟

” مسلما گذراندن دوره ۴ ساله‌ی طراحی لباس در دانشگاه به من کمک فراوانی کرد. اما لازمه‌ی ورود به کار، فقط داشتن مدرک تحصیلی نیست.
با وجود نقطه ضعف‌هایی که ما در سیستم آموزشی‌مان مخصوصا در رشته‌ی طراحی لباس داریم؛ با اکتفا بر علم دانشگاهی نمی‌شود وارد بازار کار شد.
مثلا الگوسازی‌هایی که در دانشگاه به ما آموزش داده‌اند قابلیت صنعتی کردن ندارند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول