کفش ایر جردن نایک یک انقلاب در صنعت کفش های ورزشی است و یک دوره جدید در میان کفش بسکتبالیت ها و همین طور تاریخ هیپ هاپ. از این کفش کتانی امروزه نه تنها در زمین بسکتبال بلکه به عنوان یک مد با استایل های مختلف استفاده می شود. اگر شما هم قصد خرید کتانی ایر جردن را دارید پیشنهاد ما این است ابتدا این مطلب کوتاه را مطالعه بفرمایید. قیمت کفش ایر جردن در وبسیات ما بسیار ارزان است. برای مشاهده قیمت کفش می توانید به فروشگاه سر بزنید.

مایکل جردن در ۱۹۶۳ متولد شد و با نام  MJ شناخته شده است. بازیکن حرفه ای سابق بسکتبال آمریکایی که در تیم های شیکاگوبولز و واشینگتن ویزاردز بازی کرده است. مایکل جردن بی شک جزو ۳ بازیکن برتر تاریخ بسکتبال است. وی یکی از تاثیر گذار ترین ورزشکار های بارز نسل خودش بود. محبوبیت مایکل جردن باعث شد همکاری خود را با کمپانی نایک آغاز کند و به تولید کفش ایر جردن بپردازد. این کفش کتانی جردن تا امروز جزو پرفروش ترین مدل کتانی های بسکتبال است.

مایکل جردن پس از کسب رتبه سوم توسط شیکاگو بولز در سال ۱۹۸۴ ، یک قرارداد ۵ ساله با برند نایک بست که ارزش آن ۲٫۵ میلیون دلار گزارش شده بود که یک قیمت سنگین در آن زمان بود. یک سال بعد ، نایک امضای خود را به جردن داد و نایک ایر جوردن متولد شد.

این کفش ورزشی آن زمان با سایر کفش های موجود در بازار بسیار متفاوت بود به طوری که دیوید استرن ، کمیساریای NBA ، هر بار که مایکل کتانی جردن را در یک بازی می پوشید ، ۵۰۰۰ دلار او را جریمه می کرد. نایک با کمال میل جریمه را از طرف جردن پرداخت کرد زیرا بازاریابی عالی برای کفش بود. مایکل جردن وقتی که در پلی آف ۱۹۸۶ در برابر لری بردز بوستون سلتیکس ۶۳ امتیاز کسب کرد ، لباس قرمز و سیاه Air Jordan’s را پوشید.

جردن شش عنوان و چندین جایزه MVP کسب کرده است. از آن زمان بیش از سی امضای مختلف Air Jordan در صدها مدل مختلف وجود داشته است. مارک جردن به قدری موفق است که او اکنون از طریق مارک شخصی خود درآمد بیشتری کسب کرده است تا بازی در NBA .

اولین جفت کتانی ایر جردن به قیمت ۶۵دلار فروخته شد که در آن زمان کفش گرانی محسوب می شد.

این کفش ها در حال حاضر به طور مرتب هر جفت ۲۰۰ دلار یا بیشتر به فروش می رسند در حالی که برخی از مدل ها با عرضه کالاهای کم می توانند هزاران دلار دریافت کنند در سال ۲۰۱۶ ، مارک جردن به تنهایی نزدیک به ۳ میلیارد دلار درآمد برای نایک به دست آورد. این تقریباً ۳۵ درصد از درآمد کل شرکت است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول